Apartamentai Preiloje / Preila Apartments

Projekto autorius
arch. Ramūnas Masteika
3D vizualizacijos
arch. Miglė Babickaitė
Fotografė
Lilija Lozovič

 

Data2017 m
VietaPreila, Lietuva
Plotas94 kv. m

Trumpai apie projektą

Šie apartamentai Preiloje yra dalis apartamentų komplekso su jaukiais interjerais, ir esančio ramiame pamario miestelyje. Patalpos išdėstytos specifinėje kompaktiškoje erdvėje, kur daug vietos užima laiptai. Laiptų dizainui ir interjero architektūrai buvo skirta daug dėmesio. Į patalpas patenkama pro 1 aukšto privačią laiptinę. 2 aukšte yra pagrindinė gyvenamoji erdvė ir miegamasis, o 3 aukšte – papildomas miegamasis su atskiru WC. Kuriant interjero projektą buvo galvojama jį pritaikyti šiuolaikini stilių mėgstančiai šeimai, kuri priima modernumo ir natūralių pojūčių dermę. Kuriant interjero dizainą ir laiptų architektūrą, tai buvo realizuota tinkamai derinant spalvas, apdailos medžiagas, atveriant erdves ir ieškant netikėtumo momentų. Daug kūrybiškų interjero dizaino sprendimų yra perteikta šiose projekto dalyse: laiptų dizainas, baldų ir veidrodžių dizainas, šviestuvų ir aksesuarų parinkimas.

Laiptinės ir įėjimo holo dizaino sprendiniai

Laiptinė – tai itin svarbus šio interjero dizaino elementas ir jai teko daug dėmesio projektuojant ir realizuojant. Taupant erdves pastato techniniame architektūros projekte, laiptinei teko labai mažai vietos. Betono pakopų konstrukcija vos 80 cm pločio, ir pakopos gana stačios. Dėl to projektuojant laiptų erdvę pasitelkta daug vizualių priemonių jai praplėsti, suteikti žaismingumo ir lokalaus pamario charakterio. Didelis veidrodis laiptų aikštelėje, tik įėjus, praplečia vidaus interjero suvokimą. Kylant laiptais veidrodžio atspindžiuose ne tik praplečiama laitų aikštelė, atmušama svetima energija iš lauko – tai ne tik duoklė Fengšui metodikai (kin. 風水,pinyin: fēngshuǐ, supapr.:风水; tarimas ‘fengšuei’) bet ir parodo detalių fragmentus iš antro ar trečio aukštų interjero.

Interjero apdaila ir spalviniai sprendiniai

Pirmame žingsnyje sutiktos detalės ir medžiagos palydi visame apartamentų interjere: atvira betono faktūra, daliai apdirbtas šviesus ąžuolas, tamsūs žemės pilkumo spalviniai plotai ir kai kur atsiveriantys neutralių spalvų raštai ir jūros melsvumo akcentai. Laiptinės sienoje panaudotas netaisyklingai pakreiptų medžio pagaliukų raštas – tai tarsi atsinešta iš pajūrio paplūdimio dėlionė ar užuomina apie senovės runų raštą, kuris buvo kažkada naudotas Baltijos regione, daugiau Skandinavijos šalyse. Betono faktūra – liko neuždengta laiptų konstrukcijoje, šviestuvų gaubtų dekore, plytelių apdailos dekore. Medis (šviesus ąžuolas) – grindys, baldų konstrukcijos,

Apie apdailą, baldus, šviestuvus ir aksesuarus

1) Apdailai panaudotos šios plytelių kolekcijos (tiekėjas „LINEA“):
betonas – Ragno „Boom“, glazūruotos WC plytelės Settecento „Crayons“
2) Grindys – šviesus ąžuolas Oak Project White (Lietuvos gamintojas – Volunta)
3) Betono faktūros šviestuvai „KABO“, „PRESS“, „KUBAS“ (Lietuvos gamintojas -INDI)
4) Įvairių gamintojų modernūs ir techniniai šviestuvai (tiekėjas „Šviesos technologijos“)
5) Vonios įranga: Laufen, Hansgrohe, Villeroy&Boch (tiekėjas „Muresta“)
6) Lovos, virtuvė ir kiti baldai: pagal autorinius projektus pagamino UAB „Vadasiga“
7) Calligaris „Sami“ valgomojo kėdės (tiekėjas „InterioBaltics“)